Nová inscenace Země česká, domov můj?

Prosinec je měsíc radosti a laskavosti. Snad Vás potěší náš program a novinky, které jsme pro Vás do konce roku připravili. Srdečně vás také zveme na novou inscenaci „Země česká, domov můj?“. Napínavý příběh o bojích československých legionářů, inspirovaný vzpomínkami pražského rodáka, učitele a varhaníka Františka Nováka, bude mít českou premiéru 19. prosince v 19:30.

Chystaná novinka vršovické scény, plná zvratů a dobrodružství, vzniká na základě autentických vzpomínek muže, který byl učitelem a varhaníkem vršovického husitského kostela. František Novák byl jako většina jeho současníků naverbován na bojiště 1. světové války, dostal se na východní frontu a padl do ruského zajetí. Tady se dozvěděl o nově se formující československé družině, jejímž cílem bylo postavit se po boku Rusů proti Rakousko – Uhersku a Německu. Zúčastnil se těchto bojů a po bolševické revoluci, která znamenala i konec východní fronty, se spolu s celou nově vzniklou československou armádou, vydal domů po transsibiřské magistrále, byl raněn, zažil nespočet bojů s Rudou armádou, ale i střety s bandity, partyzány a zoufalství z neúspěchů kontrarevolučních sil.

Zažil ale i pocit veliké hrdosti, protože vznik legií měl rozhodující význam i pro vznik samostatného Československa.

V roli Františka Nováka diváci uvidí Milana Kačmarčíka, jeho mladší verzi hraje Jan Hofman, jako nejbližší Novákův přítel se představí Vilém Udatný. Manželku hlavního hrdiny ztvární herečka Marie Málková.

Inscenaci „Země česká, domov můj?“ nastuduje režisér Pavel Khek. Česká premiéra je 19. 12. v 19:30. Nejbližší reprízy uvedeme 16. a 25. ledna 2019.

V rámci představení pro školy nabízíme i možnost besed s tvůrci na téma vlastenectví. V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat na e-mailu produkce@vrsovickedivadlo.cz.