Skvělá recenze na Matku ve VDM

Jednu z recenzí na toto vynikající představení s fenomenální Jitkou Smutnou v hlavní roli si můžete přečíst zde.

Letní scéna Prahy 10 v Heroldových sadech

Po roční přestávce pro vás opět budeme hrát na Letní scéně v Heroldových sadech. Nenechte si ujít jedinečná představení pod širým nebem v nejkrásnějším z vršovických parků!

Číst více...

Květen patří matkám

Na co se těšit v průběhu května?

Číst více...

akce v březnu

Rodinné představení, MDŽ, Kafe s Čapky, seznamovací hra nebo autogramiáda. To a mnohem víc nás čeká už v březnu!

Číst více...

Novoroční akce ve VDM

Oslavte vstup do nového roku zajímavým dárkem! Všechny vstupenky na představení kabaret Smutná neděle 10. 1. 2023 jsou slosovatelné. Po představení následuje tombola, v níž na vás čeká milé překvapení.
V novém roce obnovujeme dopolední představení pro seniory za mimořádně výhodné vstupné 200 Kč. Poprvé můžete naši nabídku využít  12. 1. v 10 hodin. Nabízíme představení Návod na přežití s Danielou Kolářovou a Lenkou Termerovou.
Nenechte si ujít příležitost najít nové známé. Epidemie covidu zpřetrhala mnohé mezilidské vazby. Nabízíme prostor pro seznámení s novými přátely, známými či dokonce partnery. Navštívíte-li 26. 1. 2023 komedii 5 za 1, můžete se po představení zúčastnit velkého divadelního kvízu, něco málo vyhrát, skvěle se pobavit a poznat nové lidi, s nimiž vás pojí vztah k divadlu.
Opatřete si dárky k Valentýnu či k MDŽ již dnes. Na oba sváteční dny nabízíme nejen vstupenky na naše představení, ale zároveň i malý bonus. Udělejte svým blízkým radost dárkem, který můžete mít včas a bez čekání.
14. 2. 2023 milostný příběh Ve dvě na Kodaňské 
8. 3. 2023 komedie o ženách, které se nebojí vzít svůj osud do vlastních rukou 5 za 1

 

Číst více...

Myslete na dárky nejenom na vánoce

Již teď můžete zakoupit vstupenky a dárkové poukazy nejenom na vánoce.

Číst více...

Seznamte se v divadle 26. 11. – Ta třetí

Představení Ta třetí bude doplněno speciálním bonusem pro všechny, kdo se chtějí v divadle seznámit s druhými lidmi. Přijďte, naši herci vás v tom nenechají samotné! Uvidíte skvělou hru – dilema muže mezi dvěma ženami, k tomu překvapení na závěr po skončení inscenace, a kdo ví? Třeba potkáte zajímavého člověka. Připravili jsme pro vás speciální kvíz, ve kterém poznáte nejenom své vlastní schopnosti a vědomosti, ale i druhé okolo vás. Neváhejte a zajistěte si vstupenky.

Číst více...

Noc divadel v sobotu 19. 11.

Hlavně musí býti smutno…

Číst více...

Teror v soudní síni Justičního areálu Na Míčánkách!

Jedinečné uvedení hry Teror přímo v soudní síni Justičního areálu Na Míčánkách již 4. listopadu. Vstupenky v prodeji!

Číst více...

Nová premiéra se blíží!

Intenzivně pracujeme na nové inscenaci: Slyšel jsem sovu zavolat své jméno. Divadelní hra podle stejnojmenného bestselleru Margaret Cravenové o prolínání dvou odlišných kultur bude uvedena v premiéře 23. září, na veřejné generálce ji můžete vidět 13. září od 17 hodin. Těšíme se na vás.

Číst více...

M*A*S*H pod širým nebem již 22.6.

Nenechte si ujít jediné a jedinečné představení M*A*S*H, které pro vás odehrajeme ve středu 22. 6. od 20.00 v Lesním divadle v Řevnicích. Major Houlihanová, Radar, Trapper John, Hawkey a další se na vás těší!

Číst více...

Chmelová a Pirk ve Vršovickém divadle MANA

Dvě mimořádné osobnosti veřejného, profesního i společenského života zavítají do našeho divadla. Pozvání přijali: starostka Prahy 10 a senátorka za stejný volební obvod, paní Renata Chmelová, a profesor Jan Pirk, emeritní přednosta Kardiocentra a Kliniky kardiovaskulární chirurgie IKEM, kandidát na senátora za volební obvod Praha 10. Nenechte si ujít možnost vidět na vlastní oči a pohovořit se starostkou a senátorkou Renatou Chmelovou, a s jedním z nejznámějších českých lékařů Janem Pirkem, který byl nominován TOP 09 s podporou Pirátů a ODS, aby Renatu Chmelovou v její senátorské funkci vystřídal.

Číst více...

Změny v hracím plánu

Moc se omlouváme, ale vzhledem k probíhající rekonstrukci budovy našeho divadla nejsme schopni z provozně-technických důvodů odehrát představení od neděle 22. 5. do čtvrtka 26. 5. s výjimkou středy 25. 5., kdy budeme hrát Ve dvě na Kodaňské. Držitelé vstupenek byli informováni mailem, případně je možné vyměnit vstupenky na pokladně divadla. V případě potřeby, prosím, volejte na telefon 778001097. Za vzniklé komplikace se omlouváme. Od pátku 27. května opět hrajeme podle programu. Děkujeme za pochopení.

Termíny náhradních představení:

Mléčné sklo: hrajeme 13.6. místo 23.5.

Ta třetí: hrajeme 3.6. místo 24.5.

MASH: hrajeme 7.6. místo 26.5.

Vstupenky není nutné vyměňovat, zůstávají v platnosti na náhradní termín.

Číst více...

Letní scéna Heroldovy sady – Praha 10

Milí diváci, i když jsme udělali maximum, naše snaha připravit pro vás 2. ročník Letní scény Heroldovy sady – Praha 10, nenašla v Radě Městské části Prahy 10, náležitou podporu. Je nám to líto, ale nesmutníme. Všechny tituly připravované na Letní scénu odehrajeme v červnu u nás v divadle, a věříme, že příští rok si Letní scénu užijeme – jenom to bude zásluhou konkrétní politické reprezentace jinde, nežli v parku v Heroldových sadech.

Číst více...

Autogramiáda s Martinem Dejdarem již 11. května!

Pozor, pozor! Kdo ještě neviděl náš detektivní příběh Mléčné sklo, má jedinečnou možnost to napravit. Už tuto středu, 11. května a to se speciálním bonusem v podobě autogramiády s Martinem Dejdarem!

Číst více...

Země česká, domov můj – v neděli 20. 3. ve 14.30 s vojenským historikem Eduardem Stehlíkem

Inscenaci o hrdinech, kteří čelili rudé agresi, žili a umírali za svoji vlast, hrajeme jako odpolední představení v neděli 20. března ve 14.30. Po představení následuje moderovaná diskuze s přednáškou vojenského historika Eduarda Stehlíka. Nenechte si ujít jedinečnou příležitost vidět skvělou inscenaci a pohovořit i o dějinných paralelách v nichž se minulost prolíná se žhavou současností.

Číst více...

M*A*S*H – hrajeme již 17. února!

Ještě jste neviděli M*A*S*H na divadle? Neváhejte a přijďte do vojenské polní nemocnice ve Vršovicích. Máme posledních pár volných vstupenek.  Radare, co se děje? Radar: Jeden pacient, pane, ruplo mu v bedně!

Číst více...

Podzimní sonáta přeložena na 19.3.

Moc nás to mrzí, ale Podzimní sonátu, kterou jsme měli hrát ve čtvrtek 10. února jsme nuceni z důvodu onemocnění v souboru přeložit na sobotu 19. března v 19.30. Prosím, zachovejte nám věrnost, o své představení nepřijdete, vstupenky zůstávají v platnosti bez nutnosti výměny. Děkujeme za pochopení, vážíme si vaší podpory. Přejeme nemocným rychlé uzdravení.

Číst více...

Země česká, domov můj? – hrajeme již zítra

Vynikající představení o hrdinech, bez kterých bychom dnes nebyli. To je Země česká, domov můj? Hrajeme v neděli 6. 2. v 19.30.

Číst více...

Premiéra Mléčného skla již tento pátek!

Drama Marka Epsteina Mléčné sklo již tento pátek v exklusivní premiéře. Těšíme se na vás.

Číst více...

Země česká, domov můj?

Uvedení Země české v sobotu 18. prosince bylo doplněno po představení zasvěceným vstupem plk. Eduarda Stehlíka, vojenského historika a ředitele Památníku Lidice. Objednávejte si vstupenky na lednové uvedení v pondělí 10. 1. Hrajeme od 19.30.

Číst více...

Nová premiéra VDM Mléčné sklo – předprodej zahájen

Intenzivně pro vás zkoušíme novou hru Mléčné sklo s Martinem Dejdarem v hlavní roli. Scénárista Marek Epstein napsal pro naše divadlo drama s kriminální zápletkou, které ve světové premiéře uvedeme 4. února 2022. Vstupenky k dostání v předprodeji.

Číst více...

Dárkové poukazy do Vršovického divadla MANA

Nevíte, čím podarovat své blízké? Kupte jim volné vstupenky na cokoliv do Vršovického divadla MANA. O darovaný zážitek nepřijdou, poukazy jsou rok uplatnitelné na libovolnou hru z repertoáru našeho divadla.

Číst více...

Nenechte si ujít Podzimní sonátu s Danou Batulkovou a Lucií Štěpánkovou

Nenechte si ujít strhující herecký koncert všech zúčastněných. Podzimu ve Vršovickém divadle MANA sluší Podzimní sonáta. Severské drama ostré jak břitva – to je Podzimní sonáta Ingmara Bergmana s Danou Batulkovou a Lucií Štěpánkovou. Hrajeme 21. 1. Kašlete na komedie, bavte se dramatem!

Číst více...

Teror a Lenka Bradáčová

V neděli 17. října uvádíme skvělou inscenaci Teror, která řeší otázku, zdali je možné poměřovat cenu lidských životů. Může být zabití nevinných morálně ospravedlnitelné? Rozhodnete vy diváci, spolu s Lenkou Bradáčovou v hledišti. Po představení bude ve foyer divadla následovat debata na téma inscenací nastolené s vrchní státní zástupkyní JUDr. Lenkou Bradáčovou.

Číst více...

Zahrada Jane Austenové k zhlédnutí na Dramoxu

Repertoárová inscenace Vršovického divadla MANA k zhlédnutí na platformě Dramox. Přijďte do divadla on-line kdykoliv budete chtít!

Číst více...

David Frýdl hovoří o významu velikonoc

O významu velikonoc hovoří v pořadu mall.tv David Frýdl, farář v Husově sboru ve Vršovicích a ředitel Vršovického divadla MANA.

Číst více...

Čapek a Olga (online)

Nenechte si ujít jedinečnou příležitost vidět online stream inscenace Čapek a Olga. Vysíláme v pátek 26.3., stream bude ke shlédnutí mezi 19. až 23. hodinou.

Číst více...

Hrajeme pro vás! 5 za 1 v pondělí 8. 2.

Skvělá šance uvidět novou inscenaci VDM. 5 za 1 uvádíme streamem v pondělí 8. 2. v 19 hodin.

Číst více...

Nová premiéra VDM

Nenechte si ujít jedinečnou příležitost vidět lednovou premiéru ONLINE.

Číst více...

Podcast Vršovického divadla MANA

Vršovické divadlo MANA vydává svůj nový podcast, který bude vycházet každý pátek na anchor.fm ale můžete jej poslouchat i na Spotify nebo Breaker.

Číst více...

Výstava obrazů Michala Blahovce

1. října proběhla ve foyer Vršovického divadla MANA výstava obrazů Michala Blahovce Pouť do Compostely plánovaná do konce měsíce. Vzhledem k aktuálním opatřením se trvání výstavy prodlužuje až do času, kdy opět budete moci do divadla přijít. Těší se na vás herci i nádherné Michalovy obrazy!

Číst více...

Důležité oznámení

Ve věci vrácení vstupného na představení, která nemohla ve Vršovickém divadle MANA proběhnout z důvodu vyhlášení nouzového stavu a následného předčasného ukončení divadelní sezóny 2019/2020 sdělujeme, že se jako pořadatelé držíme ustanovení zákona č. 247/2020 Sb. o některých opatřeních ke zmírnění dopadů epidemie koronaviru platného od 19. 5. 2020.

Podle tohoto zákona je pořadatel oprávněn  vydat zákazníkovi poukaz na kulturní akci (dále jen „poukaz“) v hodnotě uhrazeného vstupného.
Vstupenky vydané na představení ve VDM v tištěné či elektronické podobě do 19. 5. 2020 jsou považovány za tento poukaz a je možné je využít na kterýkoliv termín totožného představení do 31. října 2021.
Zakoupené vstupenky budou vyměněny na pokladnách VDM na žádost zákazníka, anebo po předchozí telefonické nebo mailové žádosti adresované VDM.
Děkujeme za pochopení, díky kterému budeme schopni udržet provoz Vršovického divadla MANA i v následujících letech.

 

Číst více...

pokladna divadla dočasně mimo provoz

Vzhledem k omezení chodu divadla se dočasně uzavírá provoz pokladny. vstupenky můžete zakoupit přes internet nebo telefonicky/SMS na 778001097.

Číst více...

Dušan Sitek slaví pětašedesát!

Náš milý Weller Martin z Gin Gamu, Otec z Matky a kolega z divadla Dušan Sitek slaví krásných 65. Blahopřejeme.

Číst více...

Jiří Lábus slaví sedmdesátku!

Jiří Lábus hraje u nás ve hře Vršovice jsou zlatý už pátým rokem. Přejeme mu k jeho narozeninám všechno nejlepší a hlavně mnoho mnoho večerů strávených na prknech, která znamenají svět.

Číst více...

Matka, po padesáti letech znovu v Praze

Čapek o Matce prohlásil, že je to „hra krutá a jaksi senzační“, ale že aktuálním námětem chtěl hlavně probudit svědomí diváků.

Číst více...

Táňa Fischerová † 25.12.2019

Na Hod Boží vánoční se pro Boží království narodila naše milovaná Táňa Fischerová. Táňo, moc děkujeme za všechno!

Číst více...

Autogramiáda a mikulášské posezení

4. prosince pro vás po představení Gin Game chystáme autogramiádu s herci Zuzanou Kronerovou a Dušanem Sitkem.

Součástí bude i mikulášské občerstvení v podobě svařeného vína.

Už máte vstupenky?

Číst více...

Divadlo jako dárek = Vánoční předplatné

Nabízíme široký výběr dárkových poukazů platných nejenom pro čas vánoc, ale po celou divadelní sezónu. Silvestr můžete prožít u nás v divadle na vynikajícím představení Gin Game se Zuzanou Kronerovou a Dušanem Sitkem.

Číst více...

Putování Josefa N. – Arnošt Goldflam

Jediné uvedení nového textu hry Arnošta Goldflama Putování Josefa N. v exkluzivním obsazení: Igor Bareš, Dana Batulková, Lenka Termerová, Dana Sedláková, Petr Klimeš proběhlo v pátek 15. 11. v 19.30 v našem divadle.

Číst více...

Teror

Je muž, který na sebe vzal odpovědnost za smrt desítek nevinných proto, aby zachránil desetitísíce jiných nevinných lidí hrdina nebo vrah? Lze lidské životy redukovat na pouhá čísla? V sestřeleném letadle sedělo 164 konkrétních lidí, dokonce děti, kteří se už nikdy nevrátí domů. Inscenaci Teror jsme uvedli v obnovené premiéře 13. 10. Přijďte i vy rozhodnout o jeho osudu!

Číst více...