Letní scéna VDM

Milí diváci, po téměř ročním divadelním půstu pro vás otevíráme s laskavou podporou Městské části Praha 10 zbrusu novou Letní scénu Heroldovy sady. Od úterý 22. června do čtvrtka 15. července pro vás budeme hrát pod širým nebem v nejkrásnějším vršovickém parku. Pojďte společně s námi vrátit život zpátky do normálu. Nekašleme na kulturu!

Trailer k Letní scéně Heroldovy sady ZDE.

Program Letní scény Heroldovy sady
(průběžně aktualizovaný)

úterý 22.6. 20.00 slavnostní otevření a zahájení Letní scény Heroldovy sady

úterý 22.6. 20.30 M*A*S*H – premiéra divadelní adaptace kultovního seriálu z vojenského prostředí. Hrají: Tomáš Novotný, Zbigniew Kalina, Lukáš Jurek, Petr Klimeš, Matěj Vejdělek, Michael Vykus / Štěpán Tuček, Ondřej Černý, Henrieta Hornáčková, Veronika Svojtková, Tereza Nekudová, Václav Hanzl. Režie Petr Svojtka.

středa 23.6. 20.30 M*A*S*H – 2. premiéra

čtvrtek 24.6. 14.00 Pohádka o strašidelném nádraží – Na vlakovém nádraží, které spravuje přednosta stanice Bedřich Růžička, se dějí záhadné věci, začalo zde totiž strašit. Nádražáckou pohádku hraje Divadlo Láryfáry jako host Vršovického divadla MANA na Letní scéně Heroldovy sady.

čtvrtek 24.6. 20.30. M*A*S*H – 1. repríza

sobota 26.6. 20.30. M*A*S*H – 2. repríza

neděle 27.6. 17.00 Kouzla skřítků Veselou pohádku o dvou malých skřítcích hraje Divadlo na větvi jako host Letní scény Heroldovy sady, Praha 10.

neděle 27.6. 20.30 Stand’artní kabaret Divadla Vosto5 – Divadelně-hudební improvizační večer. Stand´artní kabaret prožívá pokaždé svou premiéru i derniéru.  Hrají: Ondar Cihlář, Jura Havelka, Tomina Jeřábek, Petar Prokop, Kurt Bauer

úterý 29.6. 14.00 Varieté pro tři páry rukou. Gejzír nápadů dospělých, kterým navždy učaroval svět dětské fantazie – představení pro celou rodinu. Hraje Divadlo pod Šťastnou Hvězdou jako host Letní scény Heroldovy sady, Praha 10.

úterý 29.6. 16.00 Varieté pro tři páry rukou.

úterý 29.6. 20.30 Letní den. Komedie o tom, čeho jsou muži schopni, když mezi ně vstoupí rozmarná žena. Hrají Daniel Rous, Petra Tenorová, Zbigniew Kalina. Režie Ondřej Zajíc.

středa 30.6.20.30 Letní den.

pátek 2. 7. 17:00: Edurockshow – hudební program pro děti a jejich rodiče. Hraje Ondřej Škoch a spol.

pátek 2. 7. 19:00: Ondřej Škoch a kapela Napořád (koncert)

úterý 6. 7. 20.30 Víra! Láska! Naděje? podle románu Aloise Jiráska Temno. Hrají: Tomáš Novotný, Tereza Vítů / Yvona Stolařová, Matěj Vejdělek, Lucie Domesová, Libor Hruška, Jakub Kropáček Režie Josef Kačmarčík

středa 7.7. 20.30 Gin Game. Život jako karetní partie. Hrají Zuzana Kronerová a Dušan Sitek. Režie Ondřej Zajíc.

čtvrtek 8.7. 20.30 Vršovice jsou zlatý, řek tatínek. Hrají Jiří Lábus, Luděk Nešleha, Miloš Orson Štědroň. Dětství a mládí v pražských Vršovicích očima malého chlapce. Dvacet nezapomenutelných rolí pro Jiřího Lábuse a jedna pro Luďka Nešlehu. Režie Elena Strupková

pátek 9.7. 20.30 Vršovice jsou zlatý, řek tatínek.

sobota 10.7. 20.30 Vršovice jsou zlatý, řek tatínek.

pondělí 12.7. 20.30 Čapek a Olga. Příběh lásky nejznámějšího partnerského páru 1. republiky. Hrají Jiří Hána a Máša Málková. Režie Pavel Khek – premiéra

úterý 13.7. 20.30 Čapek a Olga. – 1. repríza

středa 14.7. 20.30 Čapek a Olga. – 2. repríza

čtvrtek 15.7. 20.00 Mezi svými – koncert Václava Neckáře a skupiny Bacily.

 

Pravidla provozu Letní scény Heroldovy sady, Praha 10

Na provoz Letní scény Heroldovy sady, Praha 10, se vztahují všechna epidemiologická opatření aktuálně upravující pořádání kulturních akcí. Diváci Letní scény vyjadřují zakoupením vstupenky svůj souhlas s nimi a jsou si vědomi odpovědnosti, která z toho pro ně vyplývá.

Vstup do Letní scény v Heroldových sadech je umožněn vždy 30 minut před začátkem představení.

Představení se konají i za slabého deště. Divákům je doporučeno přinést si vlastní pláštěnky.

Informace o konání představení ve velmi nepříznivém počasí (silný a vytrvalý déšť doprovázený bouřkou, vichřice, krupobití) obdrží diváci přímo na místě konání, případně SMS zprávou, zadají-li při koupi vstupenek tento kontaktní údaj. Představení se nikdy neruší předem, a to ani v případě špatné předpovědi počasí.

Prší-li v době začátku představení, vyhrazuje si pořadatel právo začátek představení posunout nebo představení přerušit.

Pokud je představení zrušeno z důvodu velmi nepříznivého počasí do 45 odehraných minut, vzniká divákům nárok na výměnu vstupenek na jiné představení dle vlastního výběru, a to v místě zakoupení vstupenky nejdříve druhý den po představení.

Pokud je představení zrušeno po více než 45 odehraných minutách, nárok na výměnu vstupenek zaniká.

V hledišti platí přísný zákaz používání deštníků z důvodu zajištění viditelnosti pro každého diváka.

Doporučujeme zvolit teplejší oblečení a vhodnou obuv.

V areálu Letní scény platí přísný zákaz kouření, konzumace jídla a nápojů.

Během představení je zakázáno používat mobilní telefony, pořizovat audio-vizuální záznam nebo fotografovat.

Po zahájení představení zaniká pozdě příchozím divákům nárok na zakoupená místa a budou usazeni podle pokynů pořadatele.

Letní scéna Heroldovy sady, Praha 10,  je přístupná i pro osoby s omezenou možností pohybu.

Prodej vstupenek probíhá v pokladně Vršovického divadla MANA, v prodejní síti webticket.cz nebo na místě vždy od 11:00.

 

 

Zahrada Jane Austenové k zhlédnutí na Dramoxu

Repertoárová inscenace Vršovického divadla MANA k zhlédnutí na platformě Dramox. Přijďte do divadla on-line kdykoliv budete chtít!

Číst více...

David Frýdl hovoří o významu velikonoc

O významu velikonoc hovoří v pořadu mall.tv David Frýdl, farář v Husově sboru ve Vršovicích a ředitel Vršovického divadla MANA.

Číst více...

Čapek a Olga (online)

Nenechte si ujít jedinečnou příležitost vidět online stream inscenace Čapek a Olga. Vysíláme v pátek 26.3., stream bude ke shlédnutí mezi 19. až 23. hodinou.

Číst více...

Hrajeme pro vás! 5 za 1 v pondělí 8. 2.

Skvělá šance uvidět novou inscenaci VDM. 5 za 1 uvádíme streamem v pondělí 8. 2. v 19 hodin.

Číst více...

Nová premiéra VDM

Nenechte si ujít jedinečnou příležitost vidět lednovou premiéru ONLINE.

Číst více...

Podcast Vršovického divadla MANA

Vršovické divadlo MANA vydává svůj nový podcast, který bude vycházet každý pátek na anchor.fm ale můžete jej poslouchat i na Spotify nebo Breaker.

Číst více...

Výstava obrazů Michala Blahovce

1. října proběhla ve foyer Vršovického divadla MANA výstava obrazů Michala Blahovce Pouť do Compostely plánovaná do konce měsíce. Vzhledem k aktuálním opatřením se trvání výstavy prodlužuje až do času, kdy opět budete moci do divadla přijít. Těší se na vás herci i nádherné Michalovy obrazy!

Číst více...

Důležité oznámení

Ve věci vrácení vstupného na představení, která nemohla ve Vršovickém divadle MANA proběhnout z důvodu vyhlášení nouzového stavu a následného předčasného ukončení divadelní sezóny 2019/2020 sdělujeme, že se jako pořadatelé držíme ustanovení zákona č. 247/2020 Sb. o některých opatřeních ke zmírnění dopadů epidemie koronaviru platného od 19. 5. 2020.

Podle tohoto zákona je pořadatel oprávněn  vydat zákazníkovi poukaz na kulturní akci (dále jen „poukaz“) v hodnotě uhrazeného vstupného.
Vstupenky vydané na představení ve VDM v tištěné či elektronické podobě do 19. 5. 2020 jsou považovány za tento poukaz a je možné je využít na kterýkoliv termín totožného představení do 31. října 2021.
Zakoupené vstupenky budou vyměněny na pokladnách VDM na žádost zákazníka, anebo po předchozí telefonické nebo mailové žádosti adresované VDM.
Děkujeme za pochopení, díky kterému budeme schopni udržet provoz Vršovického divadla MANA i v následujících letech.

 

Číst více...

pokladna divadla dočasně mimo provoz

Vzhledem k omezení chodu divadla se dočasně uzavírá provoz pokladny. vstupenky můžete zakoupit přes internet nebo telefonicky/SMS na 778001097.

Číst více...

Dušan Sitek slaví pětašedesát!

Náš milý Weller Martin z Gin Gamu, Otec z Matky a kolega z divadla Dušan Sitek slaví krásných 65. Blahopřejeme.

Číst více...

Skvělá recenze na Matku ve VDM

Naše premiérové uvedení Matky 5.2. se setkalo s nadšeným ohlasem publika i odborné veřejnosti. Přijďte i vy zhlédnout mimořádně aktuální drama klasika české literatury!

Číst více...

Jiří Lábus slaví sedmdesátku!

Jiří Lábus hraje u nás ve hře Vršovice jsou zlatý už pátým rokem. Přejeme mu k jeho narozeninám všechno nejlepší a hlavně mnoho mnoho večerů strávených na prknech, která znamenají svět.

Číst více...

Matka, po padesáti letech znovu v Praze

Čapek o Matce prohlásil, že je to „hra krutá a jaksi senzační“, ale že aktuálním námětem chtěl hlavně probudit svědomí diváků.

Číst více...

Táňa Fischerová † 25.12.2019

Na Hod Boží vánoční se pro Boží království narodila naše milovaná Táňa Fischerová. Táňo, moc děkujeme za všechno!

Číst více...

Autogramiáda a mikulášské posezení

4. prosince pro vás po představení Gin Game chystáme autogramiádu s herci Zuzanou Kronerovou a Dušanem Sitkem.

Součástí bude i mikulášské občerstvení v podobě svařeného vína.

Už máte vstupenky?

Číst více...

Divadlo jako dárek = Vánoční předplatné

Nabízíme široký výběr dárkových poukazů platných nejenom pro čas vánoc, ale po celou divadelní sezónu. Silvestr můžete prožít u nás v divadle na vynikajícím představení Gin Game se Zuzanou Kronerovou a Dušanem Sitkem.

Číst více...

Putování Josefa N. – Arnošt Goldflam

Jediné uvedení nového textu hry Arnošta Goldflama Putování Josefa N. v exkluzivním obsazení: Igor Bareš, Dana Batulková, Lenka Termerová, Dana Sedláková, Petr Klimeš proběhlo v pátek 15. 11. v 19.30 v našem divadle.

Číst více...

Teror

Je muž, který na sebe vzal odpovědnost za smrt desítek nevinných proto, aby zachránil desetitísíce jiných nevinných lidí hrdina nebo vrah? Lze lidské životy redukovat na pouhá čísla? V sestřeleném letadle sedělo 164 konkrétních lidí, dokonce děti, kteří se už nikdy nevrátí domů. Inscenaci Teror jsme uvedli v obnovené premiéře 13. 10. Přijďte i vy rozhodnout o jeho osudu!

Číst více...