Teror

Hra Ferdinanda von Schiracha Teror patří rozhodně k nejzajímavějším evropským dramatům posledního desetiletí. Postihuje velmi aktuálně morální problémy, před které nás staví konflikty současného světa. A zároveň akcentuje velmi kreativním způsobem fakt, že za naši realitu neseme odpovědnost všichni.

Fakt, že se publikum stává tím, kdo rozhodne o osudu nejen jednoho muže, a že tak nemůže nikdo učinit, aniž by si sám pro sebe neodpověděl na základní morální otázky, činí tuto inscenaci nejen atraktivní, ale i velmi užitečnou. Jedná se o drama, které se v současné době hraje po celé Evropě a v řadě mimoevropských zemí. Domníváme se, že je důležité, aby se s ním mohli potkávat i pražští diváci všech věkových kategorií a aby se mohli podílet jeho prostřednictvím na tom, jak bude vypadat náš svět. Je muž, který na sebe
vzal odpovědnost za smrt desítek nevinných proto, aby zachránil desetitísíce jiných nevinných lidí hrdina nebo vrah? Lze lidské životy redukovat na pouhá čísla? V sestřeleném letadle sedělo sto dvacet sedm konkrétních lidí, dokonce děti, kteří se už nikdy nevrátí domů. Jeden každý z nich někomu chybí, každého z nich někdo oplakává. Byl pilot oprávněn učinit toto rozhodnutí? Odpověď rozhodně není jednoduchá.

Skvělá recenze na Matku ve VDM

Naše premiérové uvedení Matky 5.2. se setkalo s nadšeným ohlasem publika i odborné veřejnosti. Přijďte i vy zhlédnout mimořádně aktuální drama klasika české literatury!

Číst více…

Jiří Lábus slaví sedmdesátku!

Jiří Lábus hraje u nás ve hře Vršovice jsou zlatý už pátým rokem. Přejeme mu k jeho narozeninám všechno nejlepší a hlavně mnoho mnoho večerů strávených na prknech, která znamenají svět.

Číst více…

Matka, po padesáti letech znovu v Praze

Čapek o Matce prohlásil, že je to „hra krutá a jaksi senzační“, ale že aktuálním námětem chtěl hlavně probudit svědomí diváků.

Číst více…

Táňa Fischerová † 25.12.2019

Na Hod Boží vánoční se pro Boží království narodila naše milovaná Táňa Fischerová. Táňo, moc děkujeme za všechno!

Číst více…

Mléčné sklo – přesun představení

Omlouváme se, ale veřejná generálka 16. 12. a následné uvádění hry Mléčné sklo je z důvodů přeobsazení hlavní role přeloženo na podzim 2020. Jako náhradu nabízíme držitelům vstupenek možnost přijít na kterékoliv jiné představení z naší produkce. V opačném případě se vstupenky vrací v místě zakoupení. Děkujeme za pochopení.

Číst více…

Autogramiáda a mikulášské posezení

4. prosince pro vás po představení Gin Game chystáme autogramiádu s herci Zuzanou Kronerovou a Dušanem Sitkem.

Součástí bude i mikulášské občerstvení v podobě svařeného vína.

Už máte vstupenky?

Číst více…

Divadlo jako dárek = Vánoční předplatné

Nabízíme široký výběr dárkových poukazů platných nejenom pro čas vánoc, ale po celou divadelní sezónu. Silvestr můžete prožít u nás v divadle na vynikajícím představení Gin Game se Zuzanou Kronerovou a Dušanem Sitkem.

Číst více…

Putování Josefa N. – Arnošt Goldflam

Jediné uvedení nového textu hry Arnošta Goldflama Putování Josefa N. v exkluzivním obsazení: Igor Bareš, Dana Batulková, Lenka Termerová, Dana Sedláková, Petr Klimeš proběhlo v pátek 15. 11. v 19.30 v našem divadle.

Číst více…