David Prachař

David Prachař

Úča musí pryč, Tři verze života, Život s krajtou

Dlouhodobě spolupracuje s režisérem Janem Nebeským s nímž vytvořil divadelní skupinu Jedl. V současné době účinkuje především v inscenacích Národního divadla. Hostuje v divadle Palace a ve Studiu Hrdinů. Je laureátem řady prestižních ocenění. Získal Ceny Alfréda Radoka, a to v roce 1994 za roli Hamleta a roku 2001 za roli Fausta. V roce 2000 získal Cenu Františka Filipovského za dabing filmu Život je krásný a v roce 2007 získal Cenu Thálie za mimořádný mužský herecký výkon roku 2006, a to za roli v monodramatu Novecento, které uvádí pražské Divadlo Viola.

Věnuje se televizní a filmové tvorbě. Seriály: Ordinace v růžové zahradě, Expozitura,Vyprávěj, Ohnivé kuře, Počátky,Specialisté. Filmy: Stříbrná vůně mrazu, El paso, Ať žijí rytíři, Jménem krále atd.Věnuje se výtvarnému umění, fotografii a muzice. V roce 1982 vystudoval herectví na pražské DAMU a získal angažmá v divadle S. K. Neumanna. Postupně hrál v Divadle E. F. Buriana, Činoherním klubu, Divadle Komedie a roku 2002 se stal členem činohry Národního divadla.

David Matásek

David Matásek

Šťastný vyvolený

Po absolvování Pražské konzervatoře v roce 1984 působil jako herec ve svobodném povolání. Hrál v různých souborech, např. ve studiu Bouře Cassia v Othellovi a Ferdinanda v Bouři, v Náhradním divadle. V roce 1995 odešel z Národního divadla a působil sedm let v Divadle Komedie. Od roku 2002 je opět členem Činohry ND a v současném repertoáru ho můžete vidět v představeních: V rytmu swingu buší srdce mé, Audience u královny, Mlynářova opička, Nová Atlantida a Vítejte v Thébách. Hostuje také v Divadle v Rytířské v inscenaci Chvilková slabost. Věnuje se rovněž televizní a filmové tvorbě. Seriály: Dobrodružství kriminalistiky, Zdivočelá země, Četnické humoresky, České století, Polda a Já, Mattoni. Filmy: Člověk proti zkáze, Samotáři, Počkej, až zhasnu, Probudím se včera, Tři bratři, Krásno, Hodinový manžel, Jak básnící čekají na zázrak.

 

Matouš Ruml

Matouš Ruml

Šťastný vyvolený

Začínal v Dětském divadelním studiu Švandova divadla. Absolvoval Pražskou státní konzervatoř. Během studia hostoval v několika divadlech (např. Divadlo ABC, Stavovské divadlo, Klicperovo divadlo v Hradci Králové). Je členem divadelního spolku Kašpar kde účinkuje ve většině inscenací např. Osiřelý západ, Mrzák Inishmorský, Mikulášovy patálie, Snímek, O políbeném drakovi, Opilí a další. Byl v angažmá v Mladé Boleslavi. Objevil se v televizní pohádce Tajemství lesní země a seriálech Letiště, Comeback, Život je ples, Mazalové, Ulice. Natočil filmy: Škola princů, Celebrity s.r.o., Zoufalé ženy dělají zoufalé věci, Bezva ženská na krku, Miluji tě modře a moderoval pořad Hřiště 7 v ČT. S Janem Cinou účinkuje na festiválku pantomimy, pohybu a improvizace Jsem spokojenej v kině Aero. Je laureátem Ceny Zuzany Navarové a Thálie pro mladého činoherce za rok 2012.

 

Roman Zach

Roman Zach

Jméno

Vystudoval DAMU, katedru činoherního herectví. Po škole nastoupil do pražského Činoherního klubu, kde získal první angažmá. Následovalo Národní divadlo, Dejvické divadlo a také Činoherní studio v jeho rodném Ústí nad Labem, kde si zahrál např. roli Hamleta. Dále následovala éra v pražském Divadle Komedie. Hostoval v Divadle na Vinohradech. Můžete ho vidět v inscenacích Věra a Moje tango ve Studiu dva a v Obchodu na korze v Divadle X10.

Kromě herectví skládá scénickou hudbu pro divadlo a film. Je autorem hudby k filmu Skins, Vaterland – lovecký deník, a k divadelním inscenacím Národního divadla, Divadla Komedie, Činoherního studia v Ústí nad Labem, ale i Staatstheater Darmstadt či Schauspiel Köln. Jako autor hudby se podílel i na projektu režiséra Dušana Pařízka na prestižním mezinárodním divadelním festivalu Salzburger Festspiele. Má svůj televizní pořad Bydlet jako… Natáčí seriály: Redakce, Hop nebo trop, Ordinace v růžové zahradě, Zázraky života, Modrý kód, Svět pod hlavou, V.I.P. vraždy, Cesty domů, Ohnivé kuře, filmy: Vaterland – lovecký deník, Ženy v pokušení, Pouta, Štěstí, Cyril a Metoděj, Fair play, Anthropid, Já, Olga Hepnarová.

 

Igor Chmela

Igor Chmela

Úča musí pryč, Tři verze života, Poručík z Inishmoru, Šťastný vyvolený, Mesiáš

V roce 1996 úspěšně absolvoval DAMU. Již za studií hostoval na jevišti Národního divadla, kde následně získal i své první angažmá. Po třech letech odešel do Dejvického divadla, kde účinkoval další dva roky. Věnuje se fotografování, práci s videem a hudbě. V roce 2017 založil s Tomášem Didunykem a bratry Černochovými blues rockovou kapelu Dafné. Hostuje také v Divadle Kalich v představení Karlštejn, a už několik je součástí improvizační show Partička. Hrál v mnoha televizních seriálech např. Ordinace v růžové zahradě, Zázraky života, Cesty domů, Případy prvního oddělení, Svět pod hlavou, Modrý kód, Nádraží atd. Objevil se ve filmech Pravidla lži, Muži v Říji, Čtyři slunce, El Paso, Rodina je základ státu, Největší z Čechů, Vendeta, Ostravak Ostravský atd.

 

Jana Janěková

Jana Janěková

Tři verze života, Jméno, Úča musí pryč, Šťastný vyvolený

Narodila se ve Zlíně a v roce 2000 absolvovala brněnskou JAMU. Během studií hostovala v Městském divadle Brno, v divadle 7 a půl a v činohře Národního divadla v Praze. Zde byla od roku 2000 do 2018 ve stálém angažmá. Hostovala také v Národním divadle v Brně, v Divadle Rubín, v Divadle Radka Brzobohatého, Divadle Na zábradlí a Divadle Palace. Hostuje v Divadle Kalich v představení Moje hra v hlavní roli s Jiřím Bartoškou. Učila s Davidem Czesaným na státní konzervatoři v Praze, věnovala se divadelním workshopům. Od roku 2015 vyučuje herectví na konzervatoři Jaroslava Ježka na muzikálovém oboru. Věnuje se filmové (Smrt pedofila, Pravidla lži, Největší z Čechů, El Paso, Rodina je základ státu) a televizní tvorbě (Četnické humoresky, Ordinace v růžové zahradě, Policajti z centra, Cesty domů, Policie Modrava, Vzteklina).

Petra Špalková

Petra Špalková

Úča musí pryč, Lež

Již v dětských letech začínala v brněnském divadle Husa na provázku, během studia divadelní vědy účinkovala ve spolku Kašpar se kterým spolupracuje dodnes. Byla v angažmá v Činoherního klubu, v Divadle Na zábradlí. V letech 2005 až 2014 byla členkou souboru Národního divadla. Hraje také  v Činoherním studiu v Ústí nad Labem, v Divadle v Rytířské v inscenacích Chvilková slabost s Davidem Matáskem, v Divadle Palace v představení Miláček Anna, v Divadle 6-16 v inscenaci Correspondence a v Divadle v Dlouhé v představení Elektra. Učila na Státní pražské konzervatoři s Ivanem Řezáčem herectví. Od roku 2014-2018 vedla s Ladislavem Mrkvičkou ročník činoherního herectví na DAMU. Věnuje se televizní a filmové tvorbě. Seriály: Letiště, Zázraky života, Ulice, Dáma a Král. Filmy: Šeptej, Babí léto, Smradi, Nespavost, Jako nikdy, Václa, Na krátko, Pepa, Bába z ledu. Za roli M. Šírové ve filmu Smradi byla Petra Špalková nominována také na Českého lva za nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli. V roce 2016 získala Českého lva za nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli ve filmu Jako nikdy a v roce 2018 Českého lva za nejlepší herecký výkon ve vedlejší roli ve filmu Bába z ledu. Je také držitelkou Ceny Thálie i Ceny Alfréda Radoka za rok 1997.

 

 

Linda Rybová

Linda Rybová

Tři verze života, Úča musí pryč, Jméno, Šťastný vyvolený, Poručík z Inishmoru

Hostuje v Divadle Palace v představení Africká královna a Miláček Anna. Zahrála si ve filmech Šakalí léta, Kytice, El Paso, Proces a dalších. Za roli ve filmu Tmavomodrý svět byla nominována na ocenění Český lev za vedlejší roli. Účinkovala také v televizních pohádkách a seriálech, např. Anička s lískovými oříšky, Žabí princ, Ordinace v růžové zahradě, Letiště, Cesty domů, Kriminálka Staré Město, Ohnivé kuře, Ulice. Podílela se na tvorbě televizního pořadu Herbář, který také moderovala. Vystudovala balet a herectví na Pražské konzervatoři. Účinkovala v Divadle Komedie a v Divadle pod Palmovkou.

Ladislav Hampl

Ladislav Hampl

Sudí, Poručík z Inishmoru

Po absolvování DAMU, v roce 2004 nastoupil do ročního angažmá v Divadle na Vinohradech. Následovalo angažmá v Divadle Na zábradlí, kde působí dodnes jako host. V rámci Letních shakespearovských slavností ztvárnil roli Romea. Hostuje v Divadle Kalich v představení Pro tebe cokoli, v Divadle Kašpar Terminus, v Divadle Ungelt Život podle Jonsonových a Jak zabít komika. Divadlo 6-16 Bull. V Činoherním studiu v Ústí nad Labem v Jindřichovi VI. A v inscenacích divadla Na zábradlí Krásné psací stroje, Anamnéza a Cizinec.
Pravidelně je obsazován do televizních inscenací, seriálů i filmů. Seriály: Ordinace v růžové zahradě, Cesty domů, Okresní přebor (též stejnojmenný film), Expozitura, Ohnivý kuře, Bohéma, Já, Matonni,Vraždy v kruhu či Zdivočelá země, Svět pod hlavou. Představil se také v celovečerních filmech: Bolero, Silný kafe a Duše jako kaviár, Pohádky pro Emu, Milada. Je vášnivým fanouškem fotbalu především Slovanu Liberec. Zároveň je členem fotbalového teamu Real Top Praha, který hrává především charitativní zápasy.

 

Berenika Suchánková

Berenika Suchánková

Mesiáš

V patnácti letech nastoupila na Konzervatoř Jaroslava Ježka na obor muzikál. Postupně se dostávala do více muzikálových projektů. Například Evita, Vánoční koleda, Ať žijí duchové a Muž se železnou maskou. Po šesti letech studia začala natáčet seriály a pomalu se pouštět do vlastní pěvecké tvorby. Narodila se do rodiny herce a tanečnice a tak od malička zpívala, chodila na hodiny herectví a tančila.

Mariana Prachařová

Mariana Prachařová

Mesiáš

Influencerka a zpěvačka. Věnuje se herectví a zpěvu. Vystudovala gymnázium Jana Palacha, poté bakaláře na Karlově univerzitě obor Humanitní studia. Nyní studuje na VŠO Management cestovního ruchu.

Jan Dolanský

Jan Dolanský

Jméno, Lež, Poručík z Inishmoru

Herectví vystudoval na Pražské konzervatoři, kde absolvoval v roce 1997. V době studií hostoval v Divadle Labyrint a v Divadle Komedie, kam byl po absolutoriu angažován. Hostoval i v Divadle na Vinohradech. V roce 2003 – 2014 byl členem činohry Národního divadla, kde ztvárnil nesčetně výrazných rolí. Hostuje také v Divadle Palace v představení Perfect days. A v Divadle Metro v autorské inscenaci Kamila Střihavky Tolik hlav. Věnuje se televizní a filmové tvorbě. Seriály: Aneta, Bazén, Letiště, Cesty domů, Expozitura , Rapl, Ach ty vraždy, Ohnivý kuře. Film: Udělení milosti se zamítá, Perníková věž, Choking hazard, Sametoví vrazi, Všechno nejlepší, Líbáš jako bůh, Nejkrásnější hádanka, Babovřesky 2, Děti noci, Bathory, Jménem krále. Mimo to se velmi intenzivně věnuje dabingu.

 

Kristýna Frejová

Kristýna Frejová

Úča musí pryč, Znovu a líp

Narodila se v Praze známým hercům Ladislavu Frejovi a Věře Galatíkové. Vystudovala DAMU, kde jejími oblíbenými pedagogy byli např. Jiří Adamíra či Viktor Preiss. Prošla několika pražskými divadelními scénami např. Divadlo bez zábradlí, Labyrint, Rokoko, nejvýraznějším angažmá bylo Švandovo divadlo, kde dodnes pohostinsky dohrává inscenace Kdo je tady ředitel, Kurz negativního myšlení a Cry baby Cry, u kterého se podílela jako spoluautorka. Můžete ji vidět v Divadle Kalich v představení Podivný případ se psem, v Divadle Ungelt v představení Jak zabít komika a v Meet factory v představení Temná energie. Spolupracuje s divadelním studiem Bouře.

Byla nominovaná na cenu Alfréda Radoka v kategorii Talent roku, za Sonety a Tabákovou cestu. Věnuje se pořádání hereckých workshopů a vede ročník činoherního herectví na Voš herecké v Praze. Věnuje se rovněž televizní a filmové tvorbě. Seriály: Rapl, O ztracené lásce, Specialisté, Krejzovi, Modrý kód. Filmy: Příběh kmotra, Kanárek, Věrní abonenti.

 

 

Petr Lněnička

Petr Lněnička

Jméno, Lež

V roce 2001 absolvoval na DAMU katedru činoherního herectví. Již během studií hostoval v Divadle na Vinohradech. Po škole nastoupil do divadelního spolku Kašpar, kde si odehrál velmi široké spektrum hereckých rolí a kde působí ve většině představení dodnes. Pravidelně hraje také v inscenacích divadelního spolku Kašpar např.: Mikulášovy patálie, Osiřelý západ, Helverova noc, Jonáš a tingl-tangl, Opilí, Růže pro Algernon, Plešatá zpěvačka. Rovněž se věnuje dabingu, rozhlasové činnosti. Dabing: Hobit, Zataženo, občas trakaře, Star Wars, Nedotknutelní, Zootropolis atd. V roce 2015 dostal cenu Františka Filipovského za nejlepší mužský herecký výkon v dabingu za roli da Vinciho ve filmu Démoni Leonarda da Vinciho. Hrál v seriálech např. Život je ples, Já, Matonni, Cesty domů, V.I.P. vraždy, Policie Modrava a ve filmech Tobruk, El paso, Indián a sestřička, Automatic for the people.

 

Gabriela Mikulková

Gabriela Mikulková

Lež

Studovala herectví na konzervatoři v Brně, kde ve čtvrtém ročníku dostala nabídku na hostování v činohře Národního divadla moravskoslezského v Ostravě, kde poté přijala nabídnuté angažmá. Za pracovně nejdůležitější setkání považuje zkoušení Krvavé svatby s režisérem Jurajem Deákem a spolupráci s režisérem Januszem Klimszou (NDM), pracovně osudové je pro ni setkání s Janem Mikuláškem. Hostovala v Komorní scéně Aréna v Ostravě v roli Varvary (A. P. Čechov: Višňový sad), v pražském Divadle v Dlouhé (Lady Macduff, Čarodějnice – W. Shakespeare: Macbeth), v Meetfactory (You Happy, Me Happy, 2012) a v brněnské Redutě ve Zlatých šedesátých, Anně Karenině a Korespondence V+W. Za roli Zdeničky v posledně jmenované inscenaci byla vybrána do širší nominace na Cenu Alfréda Radoka.

 

Eva Kodešová

Eva Kodešová

Lež

Hostovala v brněnském divadle 7 a půl (Desirée v inscenaci Nebe, Tamara Alexejevna v inscenaci Roger Krowiak a případ zločinného paštikáře), v divadle DIVO4, v HaDivadle (Frida v inscenaci Frida, Frida Kahlo) a v divadle REPT (inscenace Identita I.: Islám).
Vystudovala Střední pedagogickou školu v Berouně se specializací dramatická výchova a v roce 1999 začala studovat Pedagogickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně, obor učitelství pro 1. stupeň ZŠ. Od roku 2002 souběžně studovala na JAMU herectví. Spolupracuje s Českým rozhlasem a věnuje se filmové a seriálové tvorbě. Filmy: Gangster Ka, Gangster Ka: Afričan, Ženy, co nenávidí muže. Seriály: Ohnivý kuře, Modrý kód, Případy 1. oddělení, Ulice, Četnické humoresky, Horákovi atd. V letech 2007 až 2011 byla členkou souboru Divadla pod Palmovkou.

 

Alexandr Minajev

Alexandr Minajev

Poručík z Inishmoru

Ačkoli hraje dlouhodobě divadlo na českých scénách, veřejnost ho zná především ze seriálu Ulice. Hostoval v Národním divadle ve hře Rodinné sídlo v režii Ivo Krobota a Malá hudba moci v režii Michala Dočekala. V letech 2006 až 2014 spolupracoval s divadelním spolkem Kašpar jako režisér např. Běsi, Vertigo, Židle. Režijní práci se věnuje dodnes: v Ústí nad Labem inscenace Revizor, ve Zlíně Idiot, připravuje Mistra  a Markétku v Ostravě pro divadlo Petra Bezruče. Úzce spolupracoval s divadlem 7 a půl a HaDivadlem, jako herec a i jako režisér, v divadle 7 a půl s Pavlem Šimákem Play the Chaplin a Divadelní román, v HaDivadle Jak Rus odjíždí do Moskvy (Luboš Balák) Věnoval se pedagogické činnosti na JAMU pod vedením Jany Janěkové st. v ročníku muzikálového herectví. Vystudoval divadelním akademii v Gitisu v ročníku Alexeje Vladimíroviče Borodina, 13 let byl v angažmá v divadle pro mládež , během té doby hostoval na různých moskevských divadelních scénách.

Jakub Prachař

Jakub Prachař

Život s krajtou

Herec, zpěvák, moderátor a dabér. Natočil filmy Milenci a vrazi, Sněženky a machři po 25 letech, Padesátka, Prázdniny v Provence atd. Objevil se v seriálech: Ulice, Horákovi, Kriminálka Anděl, Ohnivé kuře. Již jako třináctiletý kluk začal účinkovat v Divadle Komedie v inscenaci Maska. Mnohem víc než divadlo ho ale oslovila muzika a postupem času se jeho jméno začalo spojovat převážně s hudební branží. Kromě toho také moderuje televizní pořady. Po maturitě na gymnáziu začal studovat katedru alternativního a loutkového divadla na DAMU, kterou však z důvodu pracovní vytíženosti po druhém ročníku a dvou absolventských představení přerušil.

Petr Fajt

Petr Fajt

Život s krajtou

Brněnský hudebník Pavel Fajt patří do skupiny alternativních hudebních žánrů, jeho hudba se prakticky neustále pohybuje kdesi na pomezí world music, art-rocku, folk-rocku a experimentální elektrofonické hudby. Vystupuje již z dob svých studií na VUT v Brně, kde působil nejprve krátce v hudebním uskupení Nucleus, poté též ve studentské skupině Ještě jsme se nedohodli. Následovalo příležitostné vystupování s folkovými hudebníky, z nichž nejznámější je písničkář Václav Koubek a nonkonformní folková a word music muzikantka Iva Bittová, se kterou vystupoval nejprve v duu, potom v triu nazvaném Kolektiv. Toto trio pak dalo vzniknout hudební formaci Dunaj, které patřilo k nejvýraznějším zjevům brněnské alternativní scény na konci 80. let 20. století až do počátku let 90.

S Ivou Bittovou vystupoval na mnoha koncertech v celé Evropě i v zámoří, byl také hudebním producentem několika jejích sólových desek. Od roku 1980 je také datována jeho spolupráce s brněnským Divadlem Husa na provázku, pro které vytvořil scénickou hudbu k několika inscenacím. Je také autorem scénické hudby k několika pražským divadelním představením.

 

Marek Daniel

Marek Daniel

Znovu a líp

Po maturitě na dřevařské průmyslovce ve Volyni studoval na brněnské JAMU obor loutkoherectví, ale nedokončil ho, když ve 3. ročníku přestoupil na studium klasického činoherectví na téže škole. Během studií hostoval v brněnském HaDivadle, kam také po absolutoriu na JAMU v roce 1995 nastoupil do svého prvního angažmá. Kromě toho hostuje i na jiných scénách – v Praze například Dejvické divadlo (hra Sirup), Divadlo Archa, Divadlo Ungelt, v Brně pak Divadlo Husa na provázku. Příležitostně působí i jako moderátor, v roce 1998 spoluuváděl například televizní pořad Kinetická encyklopedie Všehomíra.

V roce 2009 vytvořil hlavní postavu Emila Vrbaty v českém snímku Protektor, za niž byl nominován na Českého lva v kategorii Nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli. V roce 2011 účinkoval ve filmech Roberta Sedláčka Sráči a Rodina je základ státu. Jako Tonda Blaník při natáčení filmu Prezident Blaník na pražské Národní třídě během vzpomínkové akce k událostem 17. listopadu 1989.

V roce 2014 se dostal do širšího povědomí také jako představitel Václava Havla v seriálu České století, svérázného kriminalisty Igora Kubiše v seriálu České televize Život a doba soudce A. K.