Divadelní abeceda Henriety Hornáčkové

Hrají:
Henrieta Hornáčková

Podpora inscenace:

Městská část Praha 10 v rámci Zásobníku projektů.

Grafika plakátu:
Karla Gondeková, Studio Divize

Ostatní:

Leden 25. 1. v 15.00: Kostýmohrátky

Taky se vám líbí divadelní kostýmy? A který máte nejradši? Princeznu, služku, čerta, vodníka, rytíře nebo dokonce nějaké zvíře? S kostýmní výtvarnicí Agnieszkou Pátou-Oldak si ukážeme jak vypadají návrhy kostýmu nakreslené na papíře a jak ty doopravdické, ušité podle návrhu v krejčovské dílně! A co je to rychlý převlek a jak rychlý musí být? To vše a mnohem víc v lednové divadelní Abecedě. Přijďte si s Henie hrát!

Únor 15. 2. v 10.00:  Není vokno jako „vokno“

Chcete se stát hercem nebo herečkou? Tak je potřeba krásně a správně mluvit. Zkusíme si pár zábavných cvičení jak vytrénovat svůj jazýček a mluvidla? A co je tzv.“vokno“? Co se stane, když herec to „vokno“dostane? V divadle je také profese, která k divadlu neodmyslitelně patří, umí zachraňovat „vokna“, přijde mezi nás a zachrání nás! Ufff. Tak to jsem v klídku, to se těším. Přijďte si s Henie pohrát 15.2. do Divadelní Abecedy!

Březen 28. 3. v 15.00: Divadelní království

Zahrajeme si na princezny, prince, krále, rytíře a dvorní dámy, naučíme se společenské pozdravy a poklony, střídat emoce jako opravdoví herci, zatančíme si na královském bále, vyzkoušíme si režírovat divadelní představení! Hostem březnové Divadelní Abecedy bude herečka a krásná princezna z pohádky Kouzla králů Petra Tenorová!

Přijďte si s Henie HRÁT!

O představení

Divadelní abeceda je dílnička, ve které se tančí, zpívá a hraje. Během těchto aktivit se děti seznamují s prostředím divadla.

 

dětské

Divadelní abeceda Henriety Hornáčkové

Děti, poznejte, jak se dělá divadlo!

Cena vstupenek:

150 Kč

Divadelní abeceda Henriety Hornáčkové