25. Festival integrace SLUNCE I

Ostatní:

Dopolední program festivalu v pondělí 25. 11. 2019

(vstup volný)

 

9.00 – vernisáž výstavy TÝM BANANENFLANKE – REGENSBURG

Atelier Bananenkistl – REGENSBURG (DE)

4. – 1. 12. 2019

Atelier Bananenkistl vznikl v roce 2011, jako kreativní nabídka fotbaloveho Teamu Bananenflanke v Regensburgu. Prostřednictvím různých uměleckých technik a témat je dětem a mladým lidem s duševním handikapem poskytnuta zábava, relaxace a potěšení z kreativní práce. Bananenkistl pořádá ročně několik vystav, kde se i veřejnost může potěšit vzniklými díly.

 

MUSÍM VŠECHNO ODDŘÍT SAMA? – komediální aktovka

Divadelní spolek Proměna, Remedium Praha o.p.s., Křišťanova 15, Praha 3, senior@remedium.cz

hrají: Jiřina Nováková, Milan Špinar, autor Jaroslav Štraus, režie Helena Kubů

 

DVA Z 222 A 2 PŘÍBĚHŮ 20. STOLETÍ

Divadlo seniorů pod názvem „Invalid Driving Licence/ Neplatný řidičský průkaz“ – staví na principu divadla dokument, storytellingu a fyzického divadla s ohledem na věk a pohybové možnosti. Na naší cestě hledáme laskavý humorný nadhled na vše, co nás v životě potkalo a vyprávíme nejen slovy.

Domov senior Chodov

 

TANEČNÍCI A HUDEBNÍCI Z BÁRTLOVKY

MŠ a ZŠ, Praha 9, Bártlova 83,

 

SVĚTY

Tři samostatné příběhy, tři situace a osudy jejich aktérů. Zdánlivě nesouvisí, ale v životě vše souvisí se vším. Obyčejný pohled na obyčejné životy několika lidí v jednom panelovém domě, na úplně obyčejném sídlišti, v úplně obyčejném městě.

Bílá holubice z.s., Černá louka 3187, 702 00 Ostrava

 

REGIMENT

Regimɘnt je divadelní uskupení, které vede Regína Broková. Název souboru však neodkazuje k jejímu jménu, ale ke slovu, které značí sílu, odvahu a především bojovného ducha a vnitřní náboj – tedy broky každého herce tohoto souboru. Regiment nebojuje proti jiné „armádě“, ale bojuje sám se sebou, bojuje s těžkostmi života a s nepřízní osudu. Nikdy se nevzdává, a proto nikdy neprohrává. Přijďte se podívat na další z bitev a podpořit skupinu i myšlenku odvážných vnitřních bojů a tak ještě více posílit náš náboj.

Na Cihlářce 20, 150 00 Praha 5

 

Večerní program:

19.30 – MÁRIO BIHÁRI (ve velkém sále kostela v Husově sboru ve Vršovicích).
Více o koncertu zde.

 

 

O představení

XXV. ročník festivalu, který integruje lidi s postižením se světem nás (zdánlivě) zdravých. Na umění a kulturu nahlížíme jako na prostředek vzájemného pochopení a odbourávání bariér mezi lidmi. Festival integrace SLUNCE– místo, kde se potkávají hendikepovaní se zdravými všech věkových kategorií na jevišti i v hledišti.

Pořádá SUKUS, z.s.
Za podpory: Městské části Praha 10, Ministerstva kultury ČR, Česko-německého fondu budoucnosti ve spolupráci s Centrem MANA, z.s. a Husovým sborem ve Vršovicích.
Pod záštitou: Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové
Mediální partneři: Slovenský institut, Místní kultura,  časopis MŮŽEŠ
www.festivalslunce.wz.cz    foto: Pavel Rydl

25. Festival integrace SLUNCE I

Festival, kde se potkávají hendikepovaní se zdravými na jevišti i v hledišti.

Cena vstupenek:

dopolední program vstup volný

25. Festival integrace SLUNCE I