Vršovice jsou zlatý, řek tatínek

VRŠOVICE JSOU ZLATÝ, ŘEKL TATÍNEK
To je nejen půvabná komedie, kterou by měl vidět každý své cti dbalý Vršovičák, kdyby jen proto, že hlavní roli ztvárňuje náš milý soused Jiří Lábus. Ale je to i název naší nové akce. Jsme Vršovické divadlo a jsme na to patřičně hrdí. A byli bychom rádi, kdyby na své divadlo byli hrdí i obyvatelé Vršovic, a aby nás hojně navštěvovali. Abychom jim tu návštěvu trochu ulehčili, máme pro ně nabídku. Každý obyvatel této krásné čtvrti, má nárok po předložení dokladu s uvedením bydliště, ke každým třem zakoupeným vstupenkám získat jednu zcela zdarma.

KDY HRAJEME:  

26.9.2019
Čtvrtek
19:30

    Původní dramatizace autentických vzpomínek na dětství a mládí ve Vršovicích. Zdenda Kos jedinečným…

 

16.11.2019
Sobota
17:00

    Původní dramatizace autentických vzpomínek na dětství a mládí ve Vršovicích. Zdenda Kos jedinečným…

 

 

Jiří Lábus podává mimořádný výkon, během jednoho představení vystřídá dvacet rolí…

Původní dramatizace autentických vzpomínek na dětství a mládí ve Vršovicích. Zdenda Kos jedinečným jazykem a pohledem malého chlapce vyrůstajícího na sklonku Protektorátu v pražských Vršovicích popisuje středobody svého životního vesmíru: maminku, tatínka, bráchu Karla, sousedku Mlíkovou, školnici Štěrbovou a mnoho dalších figurek z panoptika doby, kterou dávno odvál čas. 

Zdeněk Drozda (1942–1994), vyučený pekař milující divadlo, herectví a literaturu, se vydal do dětství, kdy sám pomáhal pečovat o dvě sestry. Své zážitky popsal tak úžasným způsobem, že Kosí hnízdo (Torst, 174 stran 236 Kč) patří k nejzajímavějším soudobým českým prózám. Podařilo se mu očima i jazykem dospívajícího kluka popsat nejen rodinné trampoty opouštěné ženy, ale i barvitý kolorit doby před i po měnové reformě.

Hrají: Jiří Lábus, Luděk Nešleha

Režie: Elena Strupková

Scénář: Eva Miláčková

Hudba: Miloš Orson Štědroň

Vstupenky: 350Kč, sleva pro ty, kteří bydlí ve Vršovicích 3+1 zdarma