Mário Bihári – koncert

Hraje:
Mário Bihári

Ostatní:

Mário Bihári je slovenský romský zpěvák, klarinetista, akordeonista a klavírista působící v Česku. Od osmi let je slepý. V sedmi letech začal hrál na klavír, v deseti na akordeon. Na základní škole se aktivně věnoval sportu, v lehké atletice se pak stal dvakrát za sebou mistrem Evropy v kategorii žáci. Nyní reprezentuje Česko v goalballu. V roce 1998 se stal členem hudební skupiny Koa, která doprovázela autorskou a interpretační dvojici Zuzana Navarová – Iván Gutiérrez. Po odchodu Ivána Gutiérreze začíná Mário Bihári také zpívat a skládat vlastní písně. Po smrti Zuzany Navarové v prosinci 2004 se Mário Bihári stal hlavním autorem skupiny Koa. Po ukončení činnosti Koa, vystupuje se skupinou Bejlí a byl kapelníkem uskupení Mário Bihári Trio (Bihári, Tokhi, Petr Tichý). Nyní hraje buď sólově, nebo s novou skupinou Bachtale Apsa (Mário Bihári, Adam Pospíšil, Petr Horvát, Standa Vít).
Za pomoci fotografa Björna Steinze se věnoval i fotografii v cyklech Hudba v obraze (2004) a Obrazy z duše.
Kolem roku 2010 si Mário udělal masérský kurz a pracuje v masážním studiu, které nabízí během masírování i živou hudbu, kdy klienta masíruje Biháriho kolegyně a Bihári k tomu improvizuje na klavír. (zdroj Wikipedie)

Koncert se koná ve velkém sále kostela v Husově sboru (vstup hlavním vchodem do budovy z ulice Moskevská).

Fotografie: Björn Steinz

 

O představení

V rámci XXV. ročníku Festivalu integrace SLUNCE vystoupí vynikající romský hudebník Mário Bihári. Nenechte si ujít jedinečnou kompozici originálního zpěvu a hudby.

host

Mário Bihári – koncert

Hudební recitál fenomenálního romského zpěváka a muzikanta.

Cena vstupenek:

100 – 150 Kč

Mário Bihári – koncert