Vršovice jsou zlatý, řek´ tatínek

Autor:
Eva Miláčková, Zdeněk Drozda

Režie:
Elena Strupková

Hrají:
Jiří Lábus, Luděk Nešleha

Scénografie:
Jaromír Vlček

Kostýmy:
Elena Strupková

Podpora inscenace:

Nadace Život umělce, Magistrát hl. m. Prahy

Světla:
František Lizner

Hudba:
Miloš Orson Štědroň

Ostatní:

Délka představení je 1 hodina a 10 minut a hrajeme bez přestávky.

O představení

Dospívání je vždy věc nelehká. Zvláště, když se odehrává v padesátých letech dvacátého století, vaši rodiče si přestávají rozumět a svět kolem vás se zbláznil.
Pestrý kaleidoskop starých Vršovic ožívá ve vyprávění malého chlapce o rodinných i veřejných záležitostech, v němž se snoubí absurdita počátků reálného socialismu s nostalgií a humorem. Nespornou zajímavostí tohoto divadelního počinu je i skutečnost, že hlavního hrdinu hraje Luděk Nešleha a všechny ostatní postavy, mužské i ženské, ztvárňuje skvělým způsobem s neobyčejným mistrovstvím Jiří Lábus. Svérázný příběh, který by měl vidět každý své cti dbalý Vršovičák určitě zaujme a nadchne i obyvatele jiných míst, protože, ať už pocházíme odkudkoli, krajinu svého dětství si neseme v duši na všech svých cestách.

Napsali o nás

„Uchvacující je plejáda figur i figurek v domě a v ulici, ve škole, v mlékárně, na Vyšehradské plovárně a třeba i na lodi směr Slapy a zpátky. Diváky přitahují Luděk Nešleha jako Zdeněk a Jiří Lábus, zosobňující všechny další postavy.“ – František Cinger (Právo)

Ne — 19.30

Vršovice jsou zlatý, řek´ tatínek

Okouzlující vzpomínky na zmizelý svět starých Vršovic očima malého chlapce.

Koupit vstupenky

Cena vstupenek:

300- 350Kč

Vršovice jsou zlatý, řek´ tatínek

28/11

Ne — 19.30

Koupit vstupenku