Whistle (Zapískej!)

Autor:
Jakob Buchan, Hadar Galron

Režie:
Hana Vazana - Greenwald

Hraje:
Hadar Galron

Ostatní:

Hru uvádíme v anglickém jazyce s titulky. 


Délka představení 55 minut bez přestávky. 

O představení

Tammy se narodila jako jedné dítě rodičům, kteří přežili Osvětim. Její matka strávila čtyři roky jako židovská sekretářka dr. Mengeleho. Tammy se narodila po válce, ale její dětství bylo poznamenáno minulostí rodičů a zbavilo jí přirozené radosti ze života.
Ve svých 45 letech Tammy zjistí, že dosud vlastně ještě nežila ani nebyla milována. Toto ohromující zjištění přichází skrze cizince, který najednou vstoupí do jejího života a odemkne bránu k její duši. Ale je Tammy schopná milovat a přijmou lásku, nebo černá díra uvnitř ní zničí všechno, co se odváží přiblížit?

Whistle je monodrama, které propůjčuje hlas druhé generaci přeživších a přibližuje neviditelné, ale hluboké rány, které holocaust zanechal.
„Když uslyšíte na ulici zapísknutí  – je moje! Vraťte mi ho! Ztratila jsem ho při nehodě, před dvěma lety a od té doby se nemůžu smát….“
„Když jsem byl malý, nikdy mě neobjali ani mi nedali pusu. Myslím, že mě rodiče ani neviděli. Napsal jsem tento příběh, abych už nebyl neviditelným dítětem.“
Jakob Buchan, 74

Whistle (Zapískej!)

Životní příběh židovské sekretářky dr. Mengeleho.

Cena vstupenek:

250 Kč

Whistle (Zapískej!)