Lábus a Dejdar opět v Otevřené zpovědnici v neděli 26. 11.

Site specific projekt na podporu obětí násilí páchaného na dětech v církvi připravuje Husův sbor Církve československé husitské ve Vršovicích ve spolupráci se špičkovými herci Vršovického divadla MANA Jiřím Lábusem a Martinem Dejdarem. Páchá-li násilí církev, je to ostudnější a horší, než když se ho dopouští někdo, komu se nikdy žádného osvícení nedostalo. Zneužívání dětí a slabých církevními představiteli je v mnoha evropských zemích hojně diskutovaným tématem. Českým veřejným prostorem zatím rezonuje pouze nezřetelně. V jedinečné funkcionalistické budově Husova sboru ve Vršovicích se spojuje chrámový prostor s uměleckým provozem Divadla MANA, které zde působí od roku 1931.

Projekt Otevřená zpovědnice začíná při každém uvedení koncertem chrámového pěveckého sboru v prostorách kostela, po něm následuje scénické čtení hry rakouského dramatika Felixe Mitterera Zpověď. Hra reflektuje toto téma vysoce uměleckým způsobem. Ke zpovědi přichází muž, který byl dlouho obětí kněze, jemuž se zpovídá. Přichází proto, aby zachránil svého syna. Střetnutí dvou bloudících duší má v sobě nejen drásavost, ale také poznání a nečekanou katarzi.

Pro Husův sbor ve Vršovicích hru režíruje v prostorách kostela i divadla Ondřej Zajíc v podání Martina Dejdara a Jiřího Lábuse. Hra je pro oba výjimečnou příležitostí rozehrát celou škálu jejich dramatického hereckého mistrovství ve výsostně záporných rolích. „Role kněze v této hře je dle mého názoru nejzápornější rolí, jakou kdy Jiří Lábus hrál od doby, kdy natočil Arabelu,“ říká ředitel Divadla MANA a farář Husova sboru v jedné osobě David Frýdl. Po představení následuje debata.

Pořadatelem je Náboženská obec Církve československé husitské v Praze 10 – Vršovice ve spolupráci s Vršovickým divadlem MANA za podpory Ministerstva kultury ČR a Městské části Praha 10. Partnerem projektu je Ekumenická rada církví v České republice.

Čapkovská představení s 20% slevou

Využijte 20% slevu na čapkovská představení do konce sezóny!

Číst více...

předprodej čapkova vila

Pro velký zájem přidáváme termíny Čaje o páté u Čapků. Předprodej bude zahájen už příští týden!

Číst více...

Co nás čeká v květnu?

Závěr sezóny se blíží. Nenechte si ujít poslední uvedení nekterých inscenací v této sezóně, navíc když v květnu máte možnost některé z nich vidět se zajímavou slevou.

Číst více...

Na co se těšit v dubnu?

Na co se těšit v dubnu? Besedy, slevy i losování! Více čtěte zde

Číst více...

Co nás čeká v březnu?

Noc divadel, beseda po představení, Mezinárodní den žen a mnoho dalšího!

Číst více...

Co nás čeká v únoru?

Na co se těšit v únoru? Kvízy, rodinné představení i nová premiéra!

Číst více...

Země česká, domov můj? na Dramoxu

Pokud jste nestihli vidět naši inscenaci Země česká, domov můj? na živo u nás v divadle, máte nyní možnost tuto hru, která má již po derniéře, zhlédnout na portálu DRAMOX.

Číst více...

Nová sezóna, nová premiéra!

Už 12. září otevřeme novou sezónu premiérou nové inscenace. Předprodej zahájen!

Číst více...

Letní scéna Prahy 10 v Heroldových sadech

Po roční přestávce pro vás opět budeme hrát na Letní scéně v Heroldových sadech. Nenechte si ujít jedinečná představení pod širým nebem v nejkrásnějším z vršovických parků!

Číst více...

Květen patří matkám

Na co se těšit v průběhu května?

Číst více...

akce v březnu

Rodinné představení, MDŽ, Kafe s Čapky, seznamovací hra nebo autogramiáda. To a mnohem víc nás čeká už v březnu!

Číst více...

Novoroční akce ve VDM

Oslavte vstup do nového roku zajímavým dárkem! Všechny vstupenky na představení kabaret Smutná neděle 10. 1. 2023 jsou slosovatelné. Po představení následuje tombola, v níž na vás čeká milé překvapení.
V novém roce obnovujeme dopolední představení pro seniory za mimořádně výhodné vstupné 200 Kč. Poprvé můžete naši nabídku využít  12. 1. v 10 hodin. Nabízíme představení Návod na přežití s Danielou Kolářovou a Lenkou Termerovou.
Nenechte si ujít příležitost najít nové známé. Epidemie covidu zpřetrhala mnohé mezilidské vazby. Nabízíme prostor pro seznámení s novými přátely, známými či dokonce partnery. Navštívíte-li 26. 1. 2023 komedii 5 za 1, můžete se po představení zúčastnit velkého divadelního kvízu, něco málo vyhrát, skvěle se pobavit a poznat nové lidi, s nimiž vás pojí vztah k divadlu.
Opatřete si dárky k Valentýnu či k MDŽ již dnes. Na oba sváteční dny nabízíme nejen vstupenky na naše představení, ale zároveň i malý bonus. Udělejte svým blízkým radost dárkem, který můžete mít včas a bez čekání.
14. 2. 2023 milostný příběh Ve dvě na Kodaňské 
8. 3. 2023 komedie o ženách, které se nebojí vzít svůj osud do vlastních rukou 5 za 1

 

Číst více...